Week nine – career planning.

Když přicházím v pondělí po dvou týdnech pracovní stáže zpět do College, těším se co nového nás čeká. Tento týden se budeme zabývat získáváním práce a naši příští budoucnost, což shledávám jako velmi užitečné! Čekalo nás vyplňování žádostí o práci, psaní tzv. Cover letteru a sestavování nového CV (životopisu) a pár fiktivních inteview – to vše v angličtině, no není to skvělé cvičení?

Týden jsme začali s přemýšlením o svojí budoucnosti po ukončení Princes Trust TEAMU.  V  tomto ohledu já mám zcela jasno, takže jsem rovnou mohla přejít k hledání potenciálního pracovního místa, na kterém bych si mohla zkusit tréninkově vyplnit vstupní formulář a napsat Cover letter (V tom píšete proč vás zajímá právě tohle místo a proč by měl zaměstnavatel vzít zrovna Vás.) Předtím, než jsem začala sestavovat životopis, který většinou posíláte v příloze když žádáte o místo, tak nás čekal celo-odpolední workshop na téma psaní životopisu a zaujetí potenciálního zaměstnavatele s manažery z Barclais (jedna z největších banek v Uk). Dozvěděla jsem se na něm spoustu nových a především zajímavých informací, třeba že do CV není potřeba dávat udaje jako je datum narození, pohlaví a nebo fotka, že je fajn u každé předchozí pracovní zkušenosti vypsat co bylo její náplní a za co jsme byli zodpovědní a taky třeba, že jedna z věcí, kterou můžeme budoucího zaměstnavatele zaujmout nejvíc je dobrovolnická činnost. Níže se můžete podívat na moji finální verzi životopisu v Aj:)

V druhé polovině týdne nás čekalo malé překvapení. Když jsem ve čtvrtek přišla do školy, náš Team leader nám oznámil, že dnes zamíříme do ASDY (něco jako místní Albert) kde budeme mít pracovní pohovory s lidmi, kteří tam zajišťují recruitment (nábor novách lidí). Byla jsem.. no řekněme dost nervozní a vubec se mi do toho nechtělo. Důvod, proč myslím že nám to náš “učitel” neřekl dřív je že by prostě nikdo nepřišel. Nechtělo se do toho totiž nikomu. Přála bych jim všem, aby si zkusili dělat pohovor v jiném jazyce… 😀 Pohovor probíhal jako zcela reálný pohovor s běžnými žadateli o práci. Na začátku nám představili společnost, poté následovala aktivita (něco jako hra) ve skupině, při které si ověřili jak jsme schopní komunikovat a řešit problémy a poté klasický individuální pohovor jeden na jednoho. Na konci, když jsme už byli všichni hotový, tak jsme opět jen po druhém dostali zpětnou vazbu. Myslím, i podle toho co mi říkali, že jsem si nevedla špatně. Jedinou věc, na které mi ještě doporučili zapracovat, byla samozřejmě Angličtina. Jako obvykle.. 😀 Každopádně i přesto že se mi do toho na začátku nechtělo, tak s odstupem to musím hodnotit jako velice přínosnou zkušenost.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

In week nine we was planning our career. We started the week with thinking about what we would like to do after team and our future. We was speaking about where we can get the job, where to find some advertisements and work opportunities and how to apply. We tried to fill in fictive application form, to write our cover letter and to make our new Curriculum Vitae (CV). We also had workshop about CV writing with managers from Barlais, which was really interesting. They gave us some advices how to make good impression with our Cv and what is useful to put in. We also had one big challenge before us. We went to ASDA and had mock interview. We were a bit worried about interview, but after we had it done we felt much more relaxed. In the second part of the week everyone searched one job vacancy, programme or course that he could eventually take up at the end of the team. We printed the application forms for this place and had second mock interview with (… name of the Teamleader from Rugby) right for this place which we would like to take in future. I think that this week was great and very helpful for our next career and we all enjoyed it.

Bez názvucv2

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s