Week 10 and 11. Do something for other.

 

Cílem našich dvou předposledních týdnů v rámci TEAM programu bylo uspořádat 3 různé akce pro lidi z okolí našeho města. Mohlo to být téměř cokoli, ale měli jsme si zkusit pracovat s různými skupinami třeba i nějak znevýhodněných lidí.

youth center
Stěny hřiště v Youth centru

 V prvním týdnu jsme vše plánovali a dělali druhý fundraising, abychom vybrali peníze na potřebný materiál. Na začátku druhého týdne hned v pondělí nás čekalo uspořádání zábavního odpoledne v místním Youth centru (Místo kde se scházejí jednou týdně děcka cca od 8 – 14 roků a tráví spolu čas různými aktivitami.).

Druhá akce byla ARTS and CRAFTS (vyrábění) v domově DEAFiniteli independent (domov kde bydlí hluší lidé a lidé s dalšími znevýhodněními), kde jsme dělali už předtím náš komunitní projekt. Toho jsem se bohužel nezúčastnila, protože jsme byla s Yorkim na tréninku v Coventy.

V rámci třetí akce jsme vyjeli školním autobusem do domova pro seniory uspořádat Bingo. Pro mě asi nejzajímavější zkušenost z těchto tří. Když si představíte domov pro seniory v Česku, tak je to většinou nějaký malý cihlák tak s 20 důchodci, ve kterém pracují 2 asistentky. Tento domov byl ale něco úplně jiného. Byl jako malá vesnice.

Tři budovy – 90 obyvatel v 90 residenčních pokojích, každý se svou koupelnou – 40 lidí personál – vlastní kadeřnictví, prádelny, kuchyně, bar jako v hospodě. Všude je nějaká výzdoba. Každý den se zde pořádá pro obyvatele nějaká akce – v den kdy jsem tam byli mi, tak část obyvatel hrála s námi Bingo (ti co toho byli schopní) a po něm měli oslavu Královniných 90 narozenin, které zrovna měla – odpolední čaj a dort.

The residents enjoyed a sing song prior to the bikes arriving.
Zpívání hymny na královniny narozeniny.

Další den měli návštěvu z farmy – ovce, hypoterapie atd. a takto neustále něco. Bylo to ohromující. A Cena toho celého? Personal Care Single £546 – £612 Nursing Care Single £816 – £877. V přepočtu cca 25 tis. na týden za jednoho, což je.. No řekněme..typická Anglie. Když bych to měla shrnout tak ale myslím, že samotné Bingo se vydařilo, stejně tak jako celý týden.

Pomalu se blížím ke konci Team programu. O posledním týdnu programu se dočtete příště, stejně tak jako o mých plánech do budoucna! 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s