Final week.

Tak a je to tady. Uběhlo to tak neuvěřitelně rychle, že bych v životě neřekla, že to byly celé tři měsíce. Je za mnou i poslední týden, který jsem strávila ve společnosti svého Princes trust TEAMU 137. Během posledního týdne nás čekala už jen závěrečná prezentace pro rodiče a všechny kdo se s námi během této doby jakkoli setkali a dokončení nějaké práce ve složkách.

Prezentace byla pro mě něco strašného. Nemám ráda projevy a teď jsem měla mít hned dva a ještě k tomu v angličtině, před tolika lidmi. Nakonec jsem to nějak přežila, možná to ani tak nepokazila a s odstupem musím říct, že to bylo asi i docela užitečné.

Možná, že právě to jsou ty nejcennější zkušenosti. Věci, do kterých se nám nechce, nevíme, o co půjde, jsme nervózní a máme z toho obavy, ale pak to nějak zvládneme. Myslím že takovýchto situací by měli mladí lidé zažívat více. Já jsem jich během posledního půl roku zažila poměrně hodně a jsem za všechny tyto zkušenosti moc ráda (i přesto že nebyly vždy příjemné). Jsou to situace, kdy je nutné vystoupit ze svého komfortu, překonat se, a když to uděláte a pak se zatím zpětně ohlédnete, tak začnete zjišťovat, že všechno jde. Když se chce, tak nic není tak nemožné, jak to může vypadat.

Obrovský potenciál, co se tohoto týče, vidím právě v cestování. Nemyslím cestování s cestovkou, ale cestování, kdy se prostě seberete a jedete. Takže pokud máte možnost třeba o prázdninách vycestovat, klidně dělat i nějakou dobrovolnou práci, která vám nepřinese až tolik peněz (dobrovolná práce se dá dělat ve kterémkoliv oboru, který vás zajímá!) nebo cokoliv, tak to rozhodně udělejte! Protože právě tyto zkušenosti jsou do budoucna to nejcennější.

13084212_1134175619936477_1077489650_n

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s